Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Філія сьогодні

Електрозв’язок на Тернопіллі

Початком розвитку електрозв’язку на Тернопіллі вважається 2 січня 1897 року, коли в експлуатацію було здано державну телефонну мережу і в урядових установах було встановлено 41 телефонний апарат.

Із січня 1907 року почала вже діяти перша міжміська телефонна станція. Поступово зростала і ємність телефонної мережі. У довіднику „Statystyka pocztowa, telegraficzna i telefoniczna Rzeczypospolitej Polskiej za rok 1922”, виданому 1923 року у Варшаві, вміщено дані про розвиток усіх восьми польських окружних телефонних філій. За більшістю показників тодішня Львівська філія, до якої входив тернопільський підрозділ, поступалася лише Варшавській. Це свідчить про високий, на той час, рівень телефонізації Галичини. У згаданому довіднику є розділ, де йдеться про тернопільських телеграфістів і телефоністів. Із 25-ти міст, підпорядкованих Львівській філії, згідно з підсумками роботи, у 1922 році кращими підрозділами були Станіслав, Тернопіль, Дрогобич, Чортків... Цікавим для теперішніх електрозв’язківців є ще один документ - схема телефонно-телеграфного сполучення Скалатської поштової управи, датована 1932-им роком. Виявляється, вже тоді Скалат був забезпечений електрозв’язком з деякими сусідніми селами, а також із Тернополем, Збаражем, Підволочиськом, Теребовлею, Хоростковом, Чортковом. Крім телефонів у державних установах, почали встановлювати телефони і в населення. Так, у 1935 році в Тернополі вже діяло 258 телефонів і було видано перший телефонний довідник, а також почав функціонувати перший телефон загального користування.

У період Другої світової війни телефонна мережа була зруйнована, а розвиток телефонного зв’язку призупинений. Було знищено 16 районних контор зв’язку, обладнання електрозв’язку розграбовано та вивезено до Німеччини. Загальні збитки склали понад 22 млн. крб.

Під час відновлювального періоду, з 1944 по 1950 рр., було організовано 40 районних контор зв’язку, 90 відділень та 38 агентств зв’язку, відновлено понад 1000 км ліній, організовано внутрішньообласний телефонний зв’язок із 40 (на той час) районами області, із них прямий цілодобовий - із трьома районами, телеграфний - із 18 районами та зв’язок із Києвом і Львовом за системою Бодо.

У Тернополі 1944-го року запрацювала телефонна станція ємністю у 100 номерів в яку було включено 70 телефонів. У 1950 році в обласному центрі було вже понад 250 телефонів. Повністю було відновлено міський телефонний зв’язок у 40 райцентрах загальною ємністю 2140 номерів. Відбудовано 40 радіовузлів, побудовано близько 25 км ліній та підвішано понад 1000 км проводів. На 1.01.51 р. в області працювало понад 1750 радіоточок.

Відтоді почався період бурхливого розвитку електрозв’язку, який триває до сьогодні і знаходить своє відображення в послідовній реалізації напрямів роботи із створення сучасної системи зв’язку в області та досягнення рівня, необхідного для виходу „Укртелекому” на міжнародний та внутрішній ринок, перетворення в ефективну, орієнтовану на споживача, конкурентоспроможну структуру.

Вихід на міжміський та міжнародний зв'язок забезпечують на базі АМТС/ОПТС типу EWSD.

На міських мережах області використовуються комутаційні системи: ЄС-11, SI-2000, „Квант", АТСК-100/2000, „Істок". На сільських - ЄС-11, "Донець", "Квант" та АТСК-50/200.

100% каналів на міських та сільських мережах організовано на цифрових системах передачі.

Однією із особистих рис Тернопільської області є, переважно, аграрний характер. Відповідно, кількість сільських АТС є досить значною. Відтак значна увага приділяється якості сільського зв'язку. Всі сільські АТС мають автоматичний вихід на міжміський та міжнародний зв'язок, що досягнуто завдяки впровадженню обладнання АВН на всіх АТС. Під час заміни застарілих засобів зв'язку на більш сучасні, у міру можливостей, впроваджується цифрове обладнання, однак характерним є і те, що вже проведено заміну усіх сільсько-приміських вузлів у райцентрах на цифрові системи комутації із введенням абонентської ємності, яка необхідна для розширення. Це дозволяє забезпечити якісним зв'язком відразу цілі райони, у тому числі там, де діють координатні АТС. На сьогоднішній день монтована ємність цифрових АТС на міській мережі складає 50%, на сільській - 32%.

В області діє 128 радіотрансляційних вузлів, які забезпечують роботу майже 162 тисячі радіоточок.

З 2000 року на території області активно почали розвиватися нові послуги. Споживачі ТМЗК отримали можливість доступу до всесвітньої мережі Інтернет. Запрацював вузол обробки електронної пошти. Для споживачів ТМЗК стали доступні послуги "Відкритий доступ", "Комутований доступ", Пункти колективного користування Інтернет, що дало змогу студентам, школярам активно користуватися мережею Інтернет.

Для задоволення потреб корпоративних користувачів активно впроваджуються послуги FRAME Relay, ВПМ/MPLS. Підключення до мережі ADSL стало можливе у всіх районних центрах області.

Ефективність роботи підрозділу залежить від правильного розташування кадрів, створення стабільного колективу, орієнтованого на підвищення продуктивності праці та рівня професійної майстерності. Нові умови праці вимагають підвищення знань працюючих, особливо з питань маркетингу, комп'ютерних технологій тощо.

Заочно в навчальних закладах усіх рівнів акредитації навчається 236 працівників. В 2005 році у центрах післядипломної освіти професійну кваліфікацію підвищили 220 керівників та спеціалістів, 174 працівники робітничих професій пройшли навчання в бюро підготовки робочих кадрів філії.

Важливу роль у кадровій роботі відіграє заохочення працівників, забезпечення їх повноцінного відпочинку, активної участі в громадській та спортивно-оздоровчій роботі.

Чимало працівників філії удостоєні почесних звань, відзнак, грамот Держдепартаменту Зв’язку України, „Укртелекому" та інших нагород.


Тернопiльська філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Тернопіль, 46001, вул. В.Чорновола, 1

Зворотний зв'язок